Stanowisko: Programista C++ / Starszy programista C++ / Architekt oprogramowania

STANOWISKO Programista C++ / Starszy programista C++ / Architekt oprogramowania
BRANŻA IT SOFTWARE

Czy chcesz pracować w międzynarodowej firmie szwajcarskiej w ich dynamicznie rozwijającym się oddziale tworzenia oprogramowania we Wrocławiu, liczącym obecnie ponad 60 osób? Czy chcesz uczestniczyć w tworzeniu i rozwoju niezmiernie ciekawego domenowo produktu, będącego wiodącym rozwiązaniem na rynku w swojej branży, z zastosowaniem najnowszych technologii? Czy szukasz środowiska, które charakteryzuje się dużą elastycznością, dynamiką, dobrą atmosferą i innymi zaletami, które nie są dostępne w dużych korporacjach?

Dla naszego klienta, średniej wielkości międzynarodowej firmy mającej oddziały na 3 kontynentach (Europa, Ameryka Północna, Australia) i ponad 1100 dużych zadowolonych klientów na całym świecie, światowego lidera na rynku systemów IT dla transportu publicznego, zarządzania flotą pojazdów i informacją pasażerską, szukamy obecnie programistów C++ na różnych poziomach doświadczenia, począwszy od świeżo upieczonych absolwentów, aż po ludzi z dużym doświadczeniem zawodowym, którzy są w stanie pozytywnie odpowiedzieć na co najmniej jedno z powyższych pytań.

Data dodania 2014-06-30
Ważne do 2014-07-30
Lokalizacja Wrocław
NR REF 14/L4/12/50
Obowiązki
  • Projektowanie rozwiązań.
  • Prace programistyczne nad nowymi funkcjonalnościami serii produktów tworzonych przez firmę oraz utrzymanie i rozbudowa bieżących funkcjonalności. Praca nad: oprogramowaniem dla Centrum dyspozytorskiego (back-end oraz GUI), oprogramowaniem urządzeń lokalizacji pojazdów i punktach informacji pasażerskiej (LED, LCD, Web, SMS, Text2Speech), oprogramowaniem do panelu kierowcy, automatów biletowych, zliczania potoków pasażerskich, oprogramowaniem interfejsów z systemami zewnętrznymi, programowaniem narzędzi analizy statystycznej (Business Inteligence).
  • Testowanie jednostkowe i integracyjne oraz poprawianie błędów w oprogramowaniu.
  • Integracja komponentów produktu (systemy rozproszone).
  • Utrzymywanie dokumentacji technicznej i funkcjonalnej.
  • Współudział w estymacji czasu potrzebnego na realizację funkcjonalności i ich planowaniu w oparciu o zwinne metodologie prowadzenia projektów (SCRUM, KANBAN).
  • Zarządzanie zmianą i konfiguracją.
Oczekujemy
  • Wyższego wykształcenia technicznego.
  • Dobrych umiejętności programowania w C++ w oparciu o zasady OOP i praktycznej znajomości wzorców projektowych.
  • Od 0 do 15 lat doświadczenia zawodowego w programowaniu w C / C++.
  • Znajomość ponadstandardowych bibliotek C++ będzie dużym atutem.
  • Od kandydatów na pozycję Architekta oczekuje się ponad 6 letniego doświadczenia, w tym 2 lata na podobnym stanowisku, doświadczenie z systemami Embedded opartymi na Windows CE, Mobile, XP, 7 (w zakresie programowania na te platformy), z wielowątkowością, systemami rozproszonymi, optymalizacją kodu.
  • Znajomość C# będzie dodatkowym atutem.
  • Doświadczenie w zakresie testów jednostkowych, automatyzacji testów, continous integration i w pracy w projektach zarządzanych wg metodologii Agile mile widziane.
  • Mile widziana jest też znajomość systemów Radiowych TETRA, analog, GPRS/UMTS, znajomość Linux`a i Androida.
  • Bardzo dobrych umiejętności analitycznych i umiejętności radzenia sobie ze skomplikowanymi problemami technologicznymi.
  • Bardzo dobrych zdolności komunikacyjnych i umiejętności pracy w zespole.
  • Dobrej znajomości języka angielskiego.
  • Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkową zaletą.
Oferujemy
  • Pracę w przyjaznej atmosferze nad ciekawymi projektami.
  • Wyzwania technologiczne pozwalające dynamicznie rozwijać swoje kompetencje techniczne oraz zdobywać nowe umiejętności i poznawać najnowsze technologie.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • Pakiet świadczeń socjalnych (prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta Multisport, imprezy integracyjne, bilety do kina i teatru, inne).
  • Elastyczny czas pracy.
  • Szkolenia techniczne i językowe.

Programista C++ / Starszy programista C++ / Architekt oprogramowania | 14/L4/12/50