Zaznacz stronę

Stanowisko: PROJECT DELIVERY MANAGER (SOFTWARE)

STANOWISKO PROJECT DELIVERY MANAGER (SOFTWARE)
BRANŻA IT SOFTWARE
Opis

HypaShip provides a total IT platform for transport companies to manage their labelling, orders, billing, customer services and delivery processes. It has the most extensive functionality in the market with a modern user interface and is built upon robust and hugely scalable architecture.

Lead Project Manager role: To  project manage  the  installation of HypaShip for a large National Logistics Network from inception to handover to business operations, whilst liaising with all stakeholders to ensure success.

Data dodania 2018-08-06
Ważne do 2018-09-03
Lokalizacja OXFORD
NR REF PRS/OD/08/2018
Obowiązki
  • To  project manage  the  installation of HypaShip for a large National Logistics Network from inception to handover to business operations, whilst liaising with all stakeholders to ensure success.
  • Bussiness trips up to 20-50%
Oczekujemy
  • Previous experience as a Project Manager
  • Experience in commercial projects related to ERP Software / Mobile / Web / SaaS model software – data migration, implementation, maintenance
  • Knowledge and experience working with ERP / Logistics / Forwarding / Warehouse Management software is a plus
  • Experience of development methodologies is a plus
  • Logistics sector professional experience is a plus
  • Familiar with Agile / Waterfall methodologies is a plus
  • Fluent English is a must
  • Higher Education / Computer Programming Education / Logistics / Economics
  • Focused to high quality, strong verbal skills
Oferujemy
  • salary level up to 4000 – 5000 EUR B2B or full employment dependent on experience
  • good working atmosphere and friendly team of professionals

wyślij zwykły email z CV na CV@RECRUIT.PL

PROJECT DELIVERY MANAGER (SOFTWARE) | PRS/OD/08/2018

Print this pageEmail this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Korzystajac z serwisu recruit.pl akceptujesz nasza politykę prywatności. Agencja Pośrednictwa Pracy Recruit.pl Grajewski Bartosz figuruje w rejestrze agencji zatrudnienia pod numerem rejestracyjnym 5460 ; Apliakcje zawierające CV w języku polskim lub angielskim z klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych w trakcie procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych – Dz. U. nr 133, poz.883).” prosimy przesyłać za pomocą formularza lub na adres CV@RECRUIT.PL w temacie zawierającym NR REFERENCYJNY lub nazwę stanowiska. Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami/kandydatkami.

(c) 2017 RECRUIT.PL Job Board Powered by iSELECT!