Zaznacz stronę

Stanowisko: TEST AUTOMATION

STANOWISKO TEST AUTOMATION
BRANŻA IT SOFTWARE
Opis

Our Client is one of the biggest international IT outsourcing companies.
We are looking for a data driven thinker who is natural in navigating in a complex environment within the Big Data area. Working in international environment, closely with our technical and design leads, the ideal candidate will have:
•Experience in one of Test Automation frameworks such as Robot Framework, HP UFT, Fitnesse or TFS
• Hands on experience with the following tools: Jenkins or Bamboo, JIRA, Bitbucket, Git/Stash,
• Experience in one of the following languages: Python, Bash or SQL.

Data dodania 2018-09-13
Ważne do 2018-10-11
Lokalizacja Warszawa
NR REF TEA/WA/09/2018
Obowiązki
  • Build and manage the test process within our continuous delivery environment,
  • Automate test processes where possible make it robust and easy to maintain,
  • Work closely with Development, DevOps and Product Management teams in a Continuous Delivery environment.
Oczekujemy
  • Working experience on a similar position
  • Continuous Integration,
  • Knowledge of Big Data concepts such as Hadoop ecosystem (particularly Cloudera) including streaming technologies,
  • Proficiency in managing automated functional and non-functional testing on large scale data infrastructure,
  • Solid grounding in Financial Service, ISTQB Foundation Certificate
Oferujemy
  • Contract up to 90-100 PLN per hour

wyślij zwykły email z CV na CV@RECRUIT.PL

TEST AUTOMATION | TEA/WA/09/2018

Print this pageEmail this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Korzystajac z serwisu recruit.pl akceptujesz nasza politykę prywatności. Agencja Pośrednictwa Pracy Recruit.pl Grajewski Bartosz figuruje w rejestrze agencji zatrudnienia pod numerem rejestracyjnym 5460 ; Apliakcje zawierające CV w języku polskim lub angielskim z klauzulą „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych w trakcie procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych – Dz. U. nr 133, poz.883).” prosimy przesyłać za pomocą formularza lub na adres CV@RECRUIT.PL w temacie zawierającym NR REFERENCYJNY lub nazwę stanowiska. Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami/kandydatkami.

(c) 2017 RECRUIT.PL Job Board Powered by iSELECT!