Zaznacz stronę

Otrzymałeś wypowiedzenie i nie wiesz co dalej ze sobą robić? Jesteś załamany, straciłeś wiarę w siebie i nie masz siły na rozpoczęcie poszukiwania pracy? Nie załamuj się, utrata pracy bardzo często jest bodźcem, który motywuje do zmian w życiu. Właśnie otrzymałeś szansę zrobienia czegoś o czym zawsze marzyłeś a praca ci na to nie pozwalała. Zacznij myśleć pozytywnie i poczuj, że właśnie zaczyna się najlepsza zmiana w twoim życiu.

Zmiana branży?

Tłumaczysz sobie, że przecież i tak nie lubiłeś swojej pracy, i że to w sumie dobrze, ze cię zwolnili. A może problemem nie była firma, a branża, którą wybrałeś? Zastanów się, czy na pewno dobrze się w niej odnajdujesz. Nie musisz wydawać pieniędzy na studia podyplomowe ani przez pięć lat zdobywać wykształcenia na określonym kierunku studiów. Wystarczy, że na początek odbędziesz szkolenie lub kurs zawodowy. Trwa on zazwyczaj miesiąc i często można zdobyć na niego dofinansowanie z Urzędu Pracy.

Własny biznes?

Jeśli zawsze marzyłeś o otwarciu małej knajpki na osiedlu, własnym warsztacie samochodowym albo chcesz prowadzić sklep z ekologiczną żywnością w centrum miasta, to idealny moment, żeby zamienić słowa w czyn. Nie ogranicza cię stała praca i związane z nią obowiązki, więc możesz rozwinąć skrzydła. Oczywiście, takie inwestycje mogą wymagać większych środków finansowych, które niekoniecznie masz pod ręką, ale w takiej sytuacji warto sięgnąć po rozmaite dofinansowania. Dowiedz się, na jaką pomoc finansową możesz liczyć i do dzieła!

Z korposzczura do spokojnego pracownika

Twoim poprzednim miejscem pracy była korporacja? Może czas żeby przenieść się do mniejszej firmy i zacząć pracować od 8 do 16? A może na odwrót? Potrzebujesz ciągłej rywalizacji korporacyjnej, która będzie motywować cię do działania? Zmiana pracy to dobry moment, żeby rozważyć swoje priorytety w tej kwestii.

Zrób listę

Najlepiej jeśli wypiszesz wszystkie za i przeciw, na podstawie doświadczeń z poprzedniej pracy. Jeśli dowiesz się, co cię najbardziej denerwowało i frustrowało a co przynosiło najwięcej radości, będziesz mógł określić, gdzie szukać pracy. W korporacji, małej, lokalnej firmie lub na swoim.

Pamiętaj, żeby nie załamywać się po utracie pracy. Musisz wziąć się w garść i spojrzeć w głąb siebie aby twoja następna praca, przynosiła ci wiele radości i satysfakcji.

Print this pageEmail this to someoneShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+